Wracamy na boiska kl. O

PRZEPRASZAMY ZA BRAK AKTUALIZACJI STRONY Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH !!!

Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego po trzech latach przerwy pojedynku o ligowe punkty w klasie okręgowej.

To właśnie 22 czerwca 2014 roku Strug rozegrał ostatnie spotkanie w rzeszowskiej klasie okręgowej pokonując na własnym stadionie Sawę Sonina. po tym meczu przyszedł spadek i trzy lata gry w kl. A ciągle walcząc o jak najszybszy powrót. Wreszcie jak głosi powiedzenie "do trzech razy sztuka" udało się to drużynie prowadzonej przez Wiesława Gołdę.
Przez klasę "A" sezonu 2016/17 przebrnęliśmy "jak burza". 20 wygranych meczów przy trzech remisach robi wrażenie. Z pewnością o punkty szczebel wyżej już tak łatwo nie będzie...

Pierwszym rywalem tyczyńskiego beniaminka będzie 13. zespół poprzedniego sezonu - Iskra Jawornik Polski. By jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu, nasz zespół rozegrał podczas okresu przygotowawczego kilka sparingów.

Zaczęliśmy w Nowej Sarzynie, najpierw przegrywając z Unią 0:3, a trzy dni później ulegając Jedności Niechobrz na zakończenie tygodniowego obozu aż 1:6. Na pewno trzeba zwrócić uwagę, że mało który klub na naszym poziomie może sobie pozwolić na obóz przygotowawczy.
Remis z Crasnovią, po bardzo dobrym pojedynku dawał nadzieję, że zespół zmierza w dobrym kierunku.

Pewne zwycięstwo z Głogovią (5:2), czy całkiem niezła postawa w przegranym co prawda meczu z Sokołem Kolbuszowa Dolna (3:5) mogły napawać optymizmem, ale z drugiej strony zwracały uwagę na proste błędy w destrukcji.

Te same błędy w defensywie powtórzyły się w dwóch ostatnich sparingach. O ile pozytywy dało się jeszcze zauważyć w pojedynku z Wisłokiem Czarna (2:3) o tyle drużyna została rozbita przez Błażowiankę w ostatnim przedsezonowym sparingu (1:5). Choć sparingowy bilans na kolana nie rzuca, to jednak widać światełko nadziei w grze drużyny trenera Gołdy.

Z pewnością w walce o ligowe punkty pomogą wzmocnienia, których dokonaliśmy w letnim okienku transferowym. Przypomnijmy, że do zespołu dołączyli bramkarz Błażowianki Ireneusz Jamrozik, obrońca Startu Borek Stary Michał Karwowski i pomocnik Resovii Dominik Pikiel, który równie dobrze radzi sobie na szpicy. Po wypożyczeniach natomiast wracają Jakub Sowa (napastnik, Iskra Jawornik Polski) oraz Patryk Malak (pomocnik, Grom Handzlówka). Cieszy także powrót po którkiej przerwie spowodowanej studiami w Krakowie Krzysztofa Dominy, który - co udowodnił w sparingach - może podnieść jakość zespołu. Do tego dodajmy również wychodzących z juniorów: Wojciecha Zawadzkiego, Sebastiana Nowińskiego, Damiana Stanio i Daniela Rychlika, którzy regularnie trenują z naszą drużyną i na pewno otrzymają swoją szansę. Po stronie ubytków należy odnotować odejście Bartosza Góry (Głogovia) oraz Jakuba Woźniaka (Wisłok Strzyżów). Cieszymy się jednak, że nasza drużyna jest trampoliną dla tych młodych zawodników do próby rywalizacji na czwartoligowym poziomie.

Pierwszy gwizdek nowego sezonu w Tyczynie zabrzmi we wtorek, 15 sierpnia o 17:00. Wierzymy, że dwie godziny później będziemy się cieszyć z pierwszego kompletu punktów w klasie okręgowej. OBY !!!