Wygrywamy z Jawornikiem na inaugurację 3:1 !!!

Ponad 350 kibiców zgromadził pierwszy po trzech latach przerwy mecz Strugu w klasie okręgowej. Nasza drużyna pokonała Iskrę Jawornik Polski 3:1.

Inauguracja nowego sezonu udowodniła, że mieszkańcy Tyczyna i okolicznych miejscowości tęsknili za zmaganiami na nieco wyższym niż tylko „A-klasowym” poziomie.

Strug SZiK Tyczyn –KS IskraJawornik Polski

Murias (21), Nizioł (63), Pikiel (89) - J. Pawełek (78)

Strug: Rajzer - Pączek, Karwowski, Rzońca, Janik, Domino (85. Banaś), Nizioł, Wrona, B. Zawadzki (61. W. Zawadzki), Murias (70. Pikiel), Ferenc (75. Sowa)

Iskra: Mazjanis - Leś, Kawalec, Szmulik. Stanowski (85. Dulkiewicz) Pieniądz, Makara, Warchoł, Olejarz (75. Potoczny), Banaś (75. Tereszkiewicz), Pawełek

Sędziowali: Paweł Charchut oraz Sebastian Ożóg i Marcin Babiarz (KS Rzeszów)

Żółta kartka: Makara

Widzów: ok. 350

Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Pawła Charchuta miała miejsce miła uroczystość. Z rąk samego Prezesa Podkarpackiego ZPN-u, Senatora Mieczysława Golby kapitan zespołu Maciej Nizioł odebrał okazały Puchar za wywalczony awans. Dodatkowo wręczono także Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji „fair play” w kl. A w poprzednim sezonie. Podkarpacki ZPN reprezentowali także wiceprezes Zarządu Wojciech Zając, trener – koordynator Henryk Rożek, Przewodniczący WG – Kamil Hajduk oraz członek tego gremium - Janusz Szczupak . Delegacja Podokręgu Rzeszów przybyła w osobach wiceprezesa Marka Krupy oraz wiceprzewodniczącego Komisji Gier – Stanisława Roga

Zmagania naszych zawodników oklaskiwali przedstawiciele władz Tyczyna na czele z Panem Burmistrzem Januszem Skotnickim oraz radnymi Anitą Drążek, Adamem Skowrońskim i Ryszardem Fornalem. W walce o ligowe punkty Strug wspierali także ks. Proboszcz – Marian Czenczek i ks. Krzysztof Książek – gorliwy sympatyk sportu.

Co do samego meczu to widać było po naszych zawodnikach delikatną tremę spowodowaną otoczką spotkania, ale także występem w wyższej klasie. Ta jednak szybko ustąpiła. Ale to goście zagrozili jako pierwsi. Groźnie z wolnego uderzał Mateusz Makara, a strzegący bramki Strugu Arkadiusz Rajzer końcówkami palców sparował piłkę na rzut rożny.

Dużym sprytem wykazali się nasi zawodnicy w 21 minucie. Defensor Iskry, notabene tyczynianin Mariusz Leś, zagrał do bramkarza, a ten naciskany przez Dominika Ferenca złapał piłkę w ręce na 5 m. To niedozwolone zagranie zostało odgwizdane jako przewinienie i zanim gracze Iskry zdążyli zareagować, Ferenc zagrał piłkę do Muriasa, a ten, ku radości kibiców, skierował piłkę do pustej bramki.

Uzyskane prowadzenie pozwoliło naszej drużynie kontrolować wydarzenia na placu gry, a goście niczym szczególnym nie zaskoczyli w pierwszych 45 minutach.

W przerwie wśród kibiców, którzy nabyli cegiełki rozlosowano nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Komplety kosmetyków zapewniła firma Alfa Pharm, a pizzę – niezawodni przyjaciele z Pizzerii London, którzy zadbali także o to by podczas meczu można było skonsumować kiełbaskę czy ugasić pragnienie złocistym trunkiem. Dziękujemy !!!

W miarę upływu czasu w drugiej połowie zaczęła uwidaczniać się delikatna przewaga naszego zespołu. Z mijającymi minutami, opadający coraz bardziej z sił goście ograniczali się głównie do gry z kontry. Po godzinie gry wynik podwyższył Maciej Nizioł, po fantastycznym podaniu 18-letniego Wojciecha Zawadzkiego, który coraz śmielej poczyna sobie na seniorskich boiskach. Kontaktowa bramka dla gości padła po rajdzie lewą stroną i mocnym strzałem pod poprzeczkę Józefa Pawełka.

Lecz nadzieję Iskry na odniesienie korzystnego rezultatu rozwiał debiutujący w barwach Strugu Dominik Pikiel, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

Pierwsze trzy punkty stały się faktem ! A już w sobotę niezwykle trudne spotkanie w Malawie. Serdecznie zapraszamy !!!